НОВИНИ16 листопада - День ТОЛЕРАНТНОСТІ
    Міжнародний день толерантності був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.  У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно відїхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.  Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
    В 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день терпимості, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.Акція " КВІТКА ДОБРОТИ"


______________________________________________________________________________

  9 листопада - День української 
писемності та мови
    Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.
  За церковним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця - послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. 
  

_____________________________________________________________________________

14 жовтня - День Захисника України, День Українського Козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці 
    
 14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва. До цієї дати, в бібліотеці, була підготовлена книжкова виставка«Україна козацька: пам'ять віків історії». Читачі бібліотеки мали змогу оглянути багато  цікавих книжок, що розповідають про історію України і козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.
______________________________________________________
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2018
___________________________________________
Вшановуємо пам'ять 
Василя  Олександрович Сухомлинського
(100 -річчя з дня народження українського поета)
_________________________________________________________________________________
22 вересня - День партизанської слава


22 вересня – цей день в історії України: відомий як День партизанської слави, встановлений Указом Президента України № 1020/2001 від 30.10.2001.

Це – державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це – свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.


____________________________________ День Вишиванки
       


17 травня в бібліотеці  проведено день Вишиванки. Бібліотекар  Баранько О.О. розповіла,  що протягом століть створювалося народне мистецтво, різномасте і дуже різногранне. Виникло воно з любові до рідного краю, всього  навколишнього світу і з потреби творити красу власними руками. Виникла вишивка тисячі років назад. Про це свідчать археологічні знахідки, які вказують на те, що одяг скіфів був прикрашений золотими нашивками.
Беззаперечно, вишивка як  вид мистецтва була відома в дохристиянський період.  Саме тоді формувалися художньо стилістичні способи шиття, народжувалися знання, що символізували сили природи, космогонічні уявлення про будову Всесвіту, створювались образи, які потім довго жили у вишивці, нагадуючи про язичницькі вірування наших давніх предків.
Вишивка в одязі мала заклинальну символіку, була оберегом.


9 травня

державне свято та вихідний день в Україні, який офіційно відзначають 9 травня, починаючи із 2016 року. Прийшло на заміну радянському святу «День Перемоги»,  яке відзначали в СРСР, а потім в Україні до 2015 року включно.Цей день уособлює героїзм,силу духу,ратну працю й вічну скорботу
 за мільйонами нерозквітлих українських доль,нездійсненних мрій і
задумів. Для нас нащадків солдатів Великої Перемоги найвищою
життєвою істиною є вірність їх справі і громадському обов’язку
довічна синівська шана і повага. Наш земний уклін усім,хто виніс
роки окупації та пекло концтаборів,хто піднімав з руїн і відроджував
рідний край. День пам'яті та примирення8 травня


Пам'ятний день в Україні,який відзначають в річницю капітуляції  нацистської Німеччини.Цю подію прийнято розглядати як символ  перемоги над нацизмом.

Відполвідно до Указу Президента України,підписаного 2015 року,

метою відзначення  є " гідне вшанування подвигу українського народу,його

визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні 
та висловлення поваги усім борцям проти нацизму.  
Увага! Увага! Увага!

Конкурсний відбір проектів 

підручників для 1 класу 

закладів загальної середньої освіти


День Чорнорбильської трагедії

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія
в історії людства.
Чорнобиль... Чорний біль нашої землі.Скільки б не минуло років,
все одно це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи.


За днями дні – минув повільно рік,
          За днями дні – і 31-й вже минає.
          У світі не повториться. Ні !Ні!
          Хай стане мир міцнішим у стократ
          Хай над Землею чисте небо буде
          Чорнобиль – попередження,набат.
           Його уроків людство не забуде.
___________________________________________________________________________


Великдень - це свято свят!


5 квітня 2018 року в бібліотеці для дітей пройшло народознавче свято «Свята Пасха йде до хати, будемо Великдень святкувати». На захід завітали учні  1 - 9  класів. 
Бібліотекарь Баранько О.О.  підготувала  цікаву інформацію про історію виникнення цього найважливішого християнського свята; розповіли про писанки, про значення символів, які на них зображують; познайомили дітей із традиціями українського народу з відзначення Великоднього свята.
Оксана Олександрівна  зробила огляд народознавчої виставки «Великодні барви» та провела майстер-клас  по виготавленню писанки витинанки. 

___________________________________________________________________________

Троянди Шевченкової любові


                                                                                          Шевченко – це Україна,
                          Україна – це Шевченко
     В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство.   Скільки років минуло з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.
      Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу.
     Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші  душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ,  свою Україну.
      Доля Тараса і доля України – невіддільні. Шевченко жив Україною, за неї страждав, для неї гартував свою волю, для її пробудження і визволення писав своє неопалиме безсмертне пророче слово, утверджуючи віковічне прагнення українського народу до волі.
      Безперечно, Шевченко - духовний символ України, наш великий сучасник. До нових і нових поколінь він приходить разом із усвідомленням ними дійсності. Із дитячих літ, неначе святе писання, убираємо ми в душу його полум’яні пророчі рядки. Великий Кобзар і сьогодні незримо присутній у нашому житті, звертається до нас усіх зі своїми безсмертними думами.
      Актуальність Шевченка не в тому, що він порушив великі й вічні питання або дав нам відповідь на них. Кожне покоління має самостійно шукати відповіді на питання, поставлені часом.
      Український народ свято вшановує пам’ять свого безсмертного пророка, поета.  Линуть над світом вірші та пісні, написані Шевченком. А його величний образ постає у нових ліричних творах поетів. Звисока споглядає Тарас на свою Україну. Бо безсмертна слава народного поета – патріота. 
     Шануючи  Кобзаря, у нашій книгозбірні, для своїх користувачів ми облаштували тематичну викладку літератури: «З Кобзарем у серці» та провели літературний акорд

«Троянди Шевченкової любові».

__________________________________________________________________________

ТИЖДЕНЬ ПРАВА В БІБЛІОТЕЦІ

Кожна дитина є громадянином держави. І, як в інших громадян, у дітей є свої права та обов’язки.

10 грудня в районній бібліотеці для дітей було проведено правознавчу бесіду «Кожна дитина має право на особливий захист і допомогу держави». Учасниками були діти різного шкільного віку. Бібліотекар читального залу Дячишин Д.В. розповіла присутнім про їхнє право та обов’язки перед суспільством. Були зачитані статті Конвенції про права дитини. А в кінці проведено вікторину «З героями казок по статтях Конвенції», на якій діти закріпили  свої знання про правові аспекти. В бібліотеці діє постійно-діюча виставка «Вчимося жити по Закону».
День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні - пам'ятний день,що відзначається в Україні
20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та
увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. 
Виставка - реквієм
"Пам'яті Небесної сотні.Герої не вмирають"
«Афганістан: біль і пам'ять»
 15 лютого -  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  

            Афган. Сумом, болем, могильним холодом віє від цього слова. В ньому злилися воєдино і прокляття матерів,  які замість рідного сина отримали сухе повідомлення «…загинув, виконуючи обов’язок», і останній подих юнака, що встиг багато вистраждати, але ще не встиг багато чого відчути у цьому житті. І стогін тих, хто досі знавісніло метушиться, лякаючи дружин, матерів, дітей. Це безрадісні думки, …і невиконані бажання тих, хто назавжди прикутий до ліжка чи коляски.  В цьому слові поєднуються братерство, поняття про вірного друга, про честь і про совість. Є в ньому і щастя бачити сонце, небо, птахів, дерева.
            Афганська війна – це не тільки трагедія. Це ще доблесть і мужність людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереження на майбутнє. Важливо зберегти пам’ять про ті події, вклонитися тим людям, які не повернулися з війни.
            В бібліотеці оформлено виставку-спогад «Афганістан: біль і пам'ять» До уваги відвідувачів бібліотеки представлено книги про війну в Афганістані, фотографії учасників бойових дій – наших земляків, статті з періодики.

            Серед тих, кому довелося побувати у афганському пеклі наші односельчани:
- Манько  Олександр Олександрович
- Волотовський  Валерій 
-Черняховський  Леонід Масляну зустрічаємо 


Веселе свято, для зими останнє -
Це Масляна, яку вона дарує на прощання!
Масляна - свято, яке символізує прощання з зимою і зустріч весни.
Це свято не закріплене за певним днем на календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом. У 2018 році Масляна припадає на 12-18 лютого.
Масляна поділяється на три частини: зустріч у понеділок, "широкий" четвер, "прощальна неділя".
Головною їжею українців на Масляну були вареники з сиром і сметаною, а також гречані млинці.
Масляна - час ігор і розваг. На масляному тижні по селах носили солом'яне опудало, в яке діти кидали сніжки. Опудало потім спалювали або топили у річці. Цей обряд символізував проводи зими.
Масляна завершувалася "прощальною неділею", коли всі прощалися з масляним, смачним і веселим тижнем і водночас просили у близьких вибачення за всі образи.
З днями Масляниці пов'язано багато жартів, примовок, пісень, прислів'їв та приказок:
- Без млинців не Масляна.
- Не життя, а масляниця - тиждень гуляє.
- Масляна об'єдуха, гроші пріберуха.
- Масляна, Масляна, яка ти мала - якби ж тебе сім неділь, а посту одна.
- Не завжди котові Масляна, буде і Великий піст.
- Хоч з себе все зняти, а Масницю провести.
Народні прикмети:
- Яка Сиропустна неділя, такий і Великдень.
- Якщо сонце сходить вранці, то й ранньою видасться весна.
______________________________________________

21 лютого - Міжнародний день рідної мови


21 лютого світова спільнота відзначає
Міжнародний день рідної мови
Мова - духовний скарб нації. Вона є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.
Мова - втілення думки.
 Що багатша думка, то багатша мова.
Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її.

 М. Рильський
_____________________________________________________________

Безпечний інтернет - 2018!У цьому році Міжнародний день безпечного інтернету
відзначається 6 лютого.
Гасло :
«Створюй, спілкуйся та поважай:
кращий Інтернет починається з тобою»

Офіційні хештегіБрошура "Безпека  дітей в Інтернеті

22  січня - 
День  соборності   України

Лунає пісня солов’їна
І вітер віє степовий.
Моя соборна Україна
Знову зустрічає день новий Що таке Соборність, спитаєте ви? Соборність — це забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, міцний фундамент для побудови процвітаючої демократичної національної держави.

        День Соборності України –  це свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.Хрещення   Господнє19 січня ми з усім православним світом відзначаємо велике християнське свято - Богоявлення Господнє, яке в народі називають Водохреща. З ним пов'язують хрещення на Йордані Христа.
Свято Водохреща для українського народу - це джерело світлої радості, очищення душі, зміцнення віри в перемогу добра і сподівань на краще майбутнє. У цей день вода в річках стає цілющою і цілий рік дарує людям здоров'я та наснагу, захищає від лиха, наповнює життєдайною енергією.
 Водохреща завершує різдвяно-новорічні свята. Прийміть щирі привітання і сердечні побажання.
Нехай Хрещення Господнє в хату,
Радості вам принесе багато,
Розбудить приспані надії,
Добром і щастям Вас засіє,
Водицею окропить та любов'ю,
І подарує вам міцне здоров'я!

Вітаю з Хрещенням Христовим!
Шановні  відвідуючі    блогу 
З НОВИМ РОКОМ!!!


Новорічне Вам вітання
І найкращі побажання:
Щоб були завжди здорові,
Жили в радості й любові,
Щоби гарно Вам велося,
Все задумане – збулося,
Хай Вас бог благословить,
В Новім році – хай щастить!

Нехай у вашому житті завжди буде момент для щастя,   привід для посмішки і час для мрії!!!
З НОВИМ РОКОМ!!!
ТВОРЧА  МАЙСТЕРНЯ

    Напередодні Нового року,    коли за вікном холод і заметіль, хочеться наповнити нашу книгозбірню теплом та затишком. А що допоможе в цьому краще, ніж святковий декор? Симпатичні дрібниці створюють атмосферу новорічного чарівництва і примушують посміхнутися кожного, хто входить в бібліотеку. Прикраси можна створити з доступних і простих у роботі матеріалів — наприклад, паперу. 

       Виготовлення іграшок з паперу - традиція, що виникла за часів, коли ще навіть не йшлося про масове виробництво прикрас для ялинки. Сьогодні іграшок фабричного виробництва в магазинах вдосталь, проте традиція самостійного їх виготовлення нікуди не зникла і передається з покоління в покоління. Пояснюється це просто - від ялинкових прикрас та іграшок, зроблених власноруч, йде особливе тепло, вони виглядають по-домашньому затишними. Приємний бонус - можна пишатися тим, що зроблена своїми руками іграшка існує в єдиному екземплярі. 

 


СВЯТИЙ  І  ДОБРИЙ  МИКОЛАЙ


З нетерпінням ми чекаєм— 
Нині свято Миколая. 
Як надворі стане темно, 
Він приходить потаємно.


   Сьогодні, 19 грудня, знову на землю стелиться легенький сніжок, нагадуючи, щоноворічні та різдвяні свята уже зовсім близько. І там, в небі, в дорогу зібрався святий Миколай, якого так з нетерпінням чекають всі українські дітлахи та мабуть – і дорослі. Адже не секрет, що всі ми в очікуванні чуда...  


А легенда розповідає: «То було дуже-дуже давно. Жив в однім краю,  служив Господу Богу і людям єпископ Миколай. Усі знали, який він добрий та щедрий. Ще змалечку він ніколи не проходив повз людське горе. Був дуже тихим і незлостивим. Шанував своїх батьків. Молився, щоб у світі було більше справедливості, миру, добра й милосердя… 
Він зробив багато добра за своє життя. А як не хотів наживати слави на чужому горі, то робив усе таємно».                                                                            Тож, і ми берімо за приклад життя святого Миколая, робімо добро та чинім милосердя на кожному кроці і це возздасться нам сторицею і ставатимуть  чистими  і добрими наші душі…
Ну, що ж нам, бібліотекарям, залишається привітати всіх з прийдешнім святом, особливо вас, малята! Сподіваємось що ви були добрими і послушними і святий Миколай обдарує кожного із вас!
  
Свіча плакала в скорботі

Багатовікова історія українського народу пересипана лихоліттями 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років, які смертельним вихором пройшли благодатними і родючими землями і викосиди майже все. Голодомор 1932-1933 років - це трагедія, масштаби якої неможливо забути. Голод травмував націю, залишивши на її тілі  психологічні та демографічні шрами, які вона носить до сьогодні. Бібліотекар  Баранько О.О. до день пам’яті жертв Голодомору підготувала  книжкову виставку «Свіча плакала в скорботі», підготувала  список рекомендованої  літератури для учнів.

 Книжкову виставку «Свіча плакала в скорботі», 

Список рекомендованої  літератури для учнів.

Презентація 
 " Не погасне біль Голодомору: 
1932 -1933 р.р."
Запрошуємо всіх приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання та
 акції "Запали свічку" 26 листопада 2017 року о 16.00


          ______________________________________

21 листопада  - 
День Гідності і свободи
  
21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності і Свободи, встановлений відповідно до Указу Президента України №872/2014 від 13-го листопада 2014 року з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Шкільна бібліотка активно приймала участь у проведенні заходів.  В  бібліотеці розгорнулася книжкова виставка "Хай у серці кожної людини
Живе любов до України". Учні з бібліотечного активу провели поетичну хвилинку «Поезія, народжена Майданом»

Книжкова виставка
 " Хай у серці кожної людини
Живе любов до України"
_______________________________________________________________________________

9 листопада  - День української писемності та мови 


9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято - День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та красоти.
Також, цього ж дня православна церква вшановує пам'ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов'янської писемності Мефодія і Кирила, і якого називають основоположником письмової української мови.

До Дня української писемності та мови у шкільній бібліотеці організовано   книжкову виставку. Ця  книжкова виставка запрошує  читачів  бібліотеки до  літературної  подорожі "Стежками української писемності". Діти познайомляться з  історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками - словниками  у подорож по рідній землі.


14  жовтня - День українського козацтва

14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, ми відзначаємо День українського козацтваце данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.  Напередодні Дня українського козацтва, яке тепер також святкується як День захисника Вітчизни, в бібліотеці презентується виставка-експозиція "Козацькими стежками". Відповідно до назви у ній представлені найкращі зразки української літератури, присвячені добі Козацтва.  

_____________________________________________________

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

 Цього  року  місячник шкільної бібліотеки  пройде під гаслом «Шкільна бібліотеказа здоровий спосіб життя». 

                                                                                                   Без здоров'я і мудрість незавидна,
і мистецтво бліде, і сила в'яне,
і багатство без користі, і слово без сили.
                                           Герофіл
Правда, здоров’я – всьому голова. Коли людина здорова, то вона дужа, весела, красива, сильна, витривала, смілива, тому що вона себе прекрасно почуває і може наполегливо працювати, навчатись, може робити те, що їй до душі, займатись улюбленою справою.  Здоров'я залежить від того, як ти поводишся, що їси, як виконуєш режим дня, як навчаєшся, як умієш товаришувати. Недарма в народі кажуть: здоров'я треба вміти берегти, бо його не купиш ні за які гроші. Дослідження вчених підтверджують, що серед чинників, від яких залежить здоров'я людини близько 50% припадає на спосіб життя людини, її ставлення до самої себе. Отже, наше життя в наших руках.

______________________________________________________
У бібліотекарів - свято!Є у вересні особлива дата – 30 вересня. Саме у цей день, починаючи з 1998 року згідно з Указом Президента України, бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек.Цього дня  був проведений бібліотечний урок "Подорож по книжкових полицях" для учнів 1-го класу. Шкільний бібліотекар Баранько О.О.  ввела дітей у чарівний світ книг також зроблена виставка . У цей день хочеться привітати всіх бібліотекарів зі святом.

Бажаємо миру і світлої долі,
Запалу, енергії,  сили доволі,
Творчого вогнику, віри  й наснаги,
Щедрості серця, людської поваги,
На довгих стежках бібліотечної ниви
Будьте завжди ви здорові й щасливі!___________________________________

День партизанської слави в України щороку відзначається 22 вересня. Це свято створене, щоб не забувати українських військових, які билися з фашистськими окупантами. Дату свята, до речі, обрано не випадково. Саме 22 вересня вважається початком підпільно-партизанського руху в
Україні.
В історію Великої Перемоги над фашистською Німеччиною народні месники вкарбували досить вагомий вклад. У ворожому тилу активно діяли понад 6000 партизанських загонів і підпільних груп. Це майже мільйон людей. Батьківщина гідно оцінила їхній подвиг – 223 партизанам присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Повідомлення хочу закінчити словами Олександра Довженка: «Партизани – наша сила, наша гордість. Партизани – це ті сини України, перед якими знімуть шапки цілі століття, якими пишатимуться цілі покоління і складатимуть про них думи й пісні. Це – невмирущі символи чесного народу».
________________________________________________________________

2017-2018 н. р. 

     День Знань дивовижне свято, що проходить не тільки в Україні, але і в багатьох країнах Європи. У цей день, традиційно, можна зустріти величезну кількість дітей різного віку, але всі будуть гарно одягнені і з квітами.
 Адже розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень.
Вітаю усіх читачів з Днем Знань. Нехай для вас, першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну бібліотеку

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ 
ЖУРІ обласного   КОНКУРСУ 
ОГЛЯДІВ ОСВІТНІХ БЛОГІВ 
"ПЕДАГОГІЧНА БЛОГОСФЕРА -2017" 
У НОМІНАЦІЇ "БЛОГ  БІБЛІОТЕКАРЯ "  

МІЙ БЛОГ  ВИЗНАНО КРАЩИМ ТА НАГОРОДЖЕНО  ДИПЛОМОМ  ІІ  СТУПЕНЯ.ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ 
ЖУРІ РАЙОННОГО  КОНКУРСУ 
ОГЛЯДІВ ОСВІТНІХ БЛОГІВ 
"ПЕДАГОГІЧНА БЛОГОСФЕРА -2017" 
У НОМІНАЦІЇ "БЛОГ  БІБЛІОТЕКАРЯ "  
МІЙ БЛОГ  ВИЗНАНО КРАЩИМ ТА НАГОРОДЖЕНО  ДИПЛОМОМ  ІІІ  СТУПЕНЯ.
__________________________

День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. 
У цей день 19 травня працівники і діти Денисівської ЗОШ  долучилися до свята  і одягли вишиванки.Українська вишиванка ‒ це свого роду сімейний оберіг, символ, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується, як святиня. Маючи вдома таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє. Такий оберіг мами створюють для своїх дітей, адже у вишиванці закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
____________________________________
2 квітня Міжнародний день дитячої книги
     
  Книга – це важлива частина в житті кожного з нас, адже вона не тільки допомагає хоча б ненадовго забути про суєту і поринути у світ зі своїми героями, особливими світом і іншими особливостями. Але література, це не тільки розважальний аспект, адже кожна з книг має мораль, а деякі з них і зовсім описують події, які відбувалися з реальними людьми.

Що ж стосується дитячої літератури, то це невід’ємна частина в житті кожного малюка, адже саме вона дозволяє зрозуміти, що таке добре, а що таке погано, хороша дитяча література вже з ранніх років дозволяє прищепити почуття відповідальності і справедливості.
_______________________________________________________________________________

 Увага, учителі! Оголошено конкурсний відбір проектів підручників для учнів 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів. З 20 березня по 14 квітня 2017 року необхідно ознайомитися з проектами підручників.

Конкурсний відбір проектів підручників 

для 9 класу ЗНЗ
Репозитарій 


21 ЛЮТОГО 
 МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ. 

Це - матері мова. Я звуки твої Люблю, наче очі дитини... 
О мова вкраїнська!... Хто любить її, Той любить мою Україну.
Володимир Сосюра

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.
Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.
21 ЛЮТОГО ми святкуємо МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.
Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

________________________________________________________________________________________________________________________
20 лютого 2017 року 
був проведени захід 
"Небесна  сотня  на  сторожі  гідності"


Сьогодні ми зібралися, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам'яттю тих, хто боровся за честь і гідність і віддав своє життя за нас  з вами. Нехай кожен з нас торкнеться  пам'яті цього священного вогню - частинки вічного.
________________________________


10 ЖОВТНЯ 2016 РОКУ БІБЛІОТЕКАРЕМ ШКОЛИ, БАРАНЬКО ОКСАНОЮ ОЛЕКСАНДРІВНОЮ  ТА БІБЛІОТЕЧНИМ АКТИВОМ БУЛО ЗДІЙСНЕНО РЕЙД ПЕРЕВІРКИ ПІДРУЧНИКІВ.
З метою збереження підручників та книг, виховання поваги до праці людей, які їх створюють бібліотечним активом школи проводяться рейди перевірки стану підручників.  Станом на 18.10.16 р. було виявлено такі результати стану підручників по школі. Більшість учнів школи утримують свої підручники в належному вигляді, обгорнуті, із закладками.  В ході перевірки було також з’ясовано, що переважна кількість учнів не мають закладок та багато підручників потребують ремонту також є ще учні, які мають не обгорнуті підручники. Кожен учень отримав наліпку "Дякую за гарне ставлення до книги!" або ж "Книга скаржиться".
 _________________________________________________________________________________

ДОБРОЧИННА АКЦІЯ

 "ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ"
Дорогий друже!
   
 Мабуть, у тебе вдома є книги, які ти вже давно прочитав. Вони сиротливо стоять на твоїй книжковій полиці і мріють про те, щоб їх прочитали твої друзі та ровесники. Поділись з ними радістю спілкування з книгою. Якщо тобі дозволять батьки, подаруй книги нашій бібліотеці. Нехай їх прочитають інші діти. Кожна подарована тобою книга буде мати  твій   іменний знак. 
Завчасно дякуємо тобі! 
________________________________________________________________________________
Бібліотичний          урок 

Конкурс   "Закладки своїми руками"

20 вересня 2016 року   було проведено конкурс "Закладки своїми руками". _____________________________________

Екскурсія до бібліотеки учні 1 класу

12 вересня 2016  для учнів 1 класу було проведенна урок - екскурсія до шкільної бібліотеки.
Під час екскурсії учні 1 класу познайомилися з бібліотекарем Баранько О.О. та правилами користування бібліотекою та дитячими книгами. На завершення учні отримали буклети з   правилами користування бібліотекою.

Немає коментарів:

Дописати коментар